Hızlı Erişim
Sosyal Medya
İletişim Bilgileri
Adres

Merkez Mah. Çiğdem Cad. No:39/1 Daire:119 Avcılar / İstanbul

Email

[email protected]

Telefon

0(850) 551 12 34

Toplu E-posta Gönderimi

E-posta Pazarlama Avantajları
Firmaların pazarlama çalışmalarında sıkça tercih ettikleri e-postanın birçok avantajı bulunmaktadır:

Ulaştırılmak istenen mesaj, potansiyel müşteri olabileceği belirlenmiş kitlelere düşük maliyetlerle ulaştırılabilir.
Posta gibi diğer doğrudan pazarlama araçlarına göre daha ucuzdur.
Yatırılan paranın geri dönüşü kesin olarak takip edilebilir. Online pazarlama araçları arasında arama motorlarından sonra ikinci sıradadır.
E-mail anında kullanıcıya ulaşır.
Takip edilmesi kolaydır. E-mailin kimler tarafından açılarak okunduğu, kimlerin istenen aksiyonu gerçekleştirdiği belirlenebilir. Buradan alınan bilgilerle farklı gruplara, farklı mesajlar gönderilebilir.
Mesajlar müşteriye direkt olarak ulaştırılır.
Gönderiler otomatikleştirilerek maliyetsiz tekrar satın almalar sağlanabilir.
Internet kullanıcıların yarısından fazlası her gün e-maillerini kontrol etmektedir
Dijital ortamda gerçekleştiği için doğa dostudur

E-Pazarlama
Yeni ürün özelliklerinizi ve satış fırsatlarınızı müşterilerinize duyurabilir, ürünlerinizin satışlarını artırabilirsiniz.

Pazarlama kavramını klasik anlamda ürün ve hizmetlerin tanınması, talep edilmesi için hazırlanmış planlı çalışmalar olarak tanımlayabiliriz. Bu çalışmalar geleneksel olarak birebir görüşme, telefon, radyo, televizyon, gazete, dergi vb. kanallarla yürütülmektedir. İnternetin büyük bir hızla yaygınlaşması ve tüketicilerin zamanının önemli bir bölümünü internet üzerinde geçirmesi bu mecra üzerinden yapılan pazarlama faaliyetleri için de yönlendirici bir unsur olmuştur.

E-Posta, SMS, MMS, Web Sitesi gibi interaktif kanallar ile yaptığınız tüm pazarlama faaliyetleri e-pazarlama içerisine girmektedir. Bu kanallarla yaptığınız gönderilere cevap almanız posta, gazete gibi kanallara oranla daha kolaydır.

Geleneksel kanallarla yapılan pazarlama faaliyetleri (gazete, radyo, TV, vb.) interaktif kanallarla (e-posta, sms. vb.) yapılan pazarlama faaliyetlerine oranla daha pahalıdır ve daha düşük oranlarda, kesin olmayan geri dönüşler alınmaktadır.

E-pazarlama müşterilerinizle birebir kişiselleştirilmiş iletişim kurmanızı ve her müşterinize tek müşterinizmiş gibi davranmanızı sağlar.

E-pazarlamanın en önemli özelliği ölçülebilir olmasıdır. Gönderilerinizin kaç kişiye başarıyla ulaştığı ve kimlerin kampanyanızla ilgilendiği gibi raporlar ile iletişim başarınız hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. E-posta ile yapacağınız kampanyalardan alacağınız başarılı sonuçları geleneksel pazarlama kanallarında kullanabilirsiniz. Yüksek bütçelerle ve geniş çapta hazırladığınız kampanyalarınızı, öncesinde test etme imkânı bulmuş olursunuz.

Geleneksel pazarlama yöntemleri kampanyalarınızı test etme imkânı sunmaz. Ventus ile yapacağınız e-posta kampanyalarınızda aldığınız tepkileri ölçebilme imkânına sahip olursunuz ve bu doğrultuda stratejiler belirleyebilirsiniz.

Gönderilerinizi birkaç versiyonda (farklı konu başlıkları ve görsel tasarımlar kullanarak) hazırlayarak alıcı listelerinizden küçük gruplara ön gönderim yapabilir ve diğerlerine göre yüksek başarı oranı yakalamış olan gönderinizi tüm alıcı listelerinize uygulayabilirsiniz.

Tüm gönderilerinizi sürekli olarak aynı listeye yaparak gönderim sıklığınız ölçüsünde olumsuz tepkiler almaktansa, gönderilerinizle ilgilenen müşterilerinizi ayırıp sık yapılan gönderilerinizi sadece bu gruptaki müşterilerinize iletebilirsiniz.
Farklı zamanlarda gönderiler yaparak ve en çok hangi zaman dilimlerinde yüksek okunma oranı yakaladığınızı tespit ederek bundan sonraki gönderim zamanlarınızı belirleyebilirsiniz.

E-posta çok geniş perspektifte kullanılabilen bir iletişim aracıdır. Basit bir şekilde iletişim kurulabildiği gibi yazılım altyapısının ve mevcut veritabanının zenginliğine bağlı olarak nitelikli bir iletişim için de kullanılabilmektedir.

Ücretsiz Mail Gönderimi için demo kullanıcı oluşturun.Size özel fırsatları kaçırmayın!

Müşterilerimiz